Стилі стендапу

Це стиль стендапу, де комік розповідає історію, а не просто жартує. Розповідь часто гумористична, але може містити елементи пафосу (прийом, який використовують, щоб вивести глядача на емоції) та коментарів з глядацького залу. Сторітелінг — це популярний стиль стендапу в багатьох країнах, оскільки він дозволяє комікові залучити глядачів у свій виступ, а також спонукати їх обдумувати вчинки та “моральну” складову історії.

Цей стиль часто передбачає, що комік бере на себе роль головного героя та розповідає свою історію глядачам. Історія зазвичай включає гумористичні ситуації та персонажей, і містить певний посил до аудиторії. Це чудовий спосіб зацікавити глядачів та змусити їх сміятися.
Це форма комедії, де комік жартує в одній репліці. Цей стиль стендапу покладається на те, що комік може бути надзвичайно лаконічним у своїх словах, щоб ефективно передати жарт. Хороший однорядковий текст зазвичай має свою «родзинку», яка може походити від словесних або візуальних підказок.

Такий стиль стендапу допомагає налагодити стосунки з аудиторією, оскільки коміки дуже часто починають свій виступ саме з такого короткого жарту.
Це форма комедії, у якій комік розгортає довшу, взаємопов’язану історію на певну тему. Цей стиль стендапу полягає у створенні привабливої розповіді, налагодження стосунків з аудиторією та використанні гри слів.

Стендап у стилі routines, як і звичайний твір, має свій початок, середину та кінець, а також головну тему. Хороший комік вміє залучити аудиторію в історію, яку він розповідає, і тримати її залученою протягом усього виступу.
Це різновид комедії, де комік виступає без завчасно підготовленого сценарію. Цей стиль комедії значною мірою покладається на здатність коміка миттєво вигадувати жарти чи історії, одним словом - імпровізувати.

Стендап-імпровізація може відбуватися у парі з іншим коміком або поодинці. Найважливішою частиною стендап-імпровізації є вміння швидко думати та миттєво вигадувати розумні, смішні жарти чи історії.
Різновид стендап-комедії, в якій комік використовує образливі жарти, щоб розсмішити аудиторію. Цей стиль комедії зазвичай сприймається як суперечливий і може викликати у деяких глядачів образу.

Зазвичай, комік може образливо жартувати про глядачів з залу або про відому особистість. Також об’єктом для жартів може виступати і певний предмет, місце і т.д. Незважаючи на те, що це дуже суперечливий стиль стендапу, він все одно користується популярністю серед українських коміків і збирає повні зали глядачів.
Це стиль стендапу, який зосереджується на спостереженні життя, пошуку комічного в повсякденних ситуаціях.

Коміки використовують цей тип гумору, щоб вказати на абсурдність навколишнього світу, часто в тонкий і розумний спосіб. Цей стиль часто використовується для політичних і соціальних коментарів.
Також відома як гумор шибениці - це стиль стендапу, який стосується серйозних або табуйованих тем, таких як смерть, хвороби, рабство, тероризм і залежність. Це часто розглядається як спосіб подолати відчай і смуток, пов’язані з цими темами. Чорна комедія зазвичай включає перебільшення та іронію, щоб висвітлити серйозну ситуацію.
Це стиль стендапу, у якому кілька коміків розігрують короткі комедійні сценарії. Він набув популярності завдяки телевізійним шоу, таким як Saturday Night Live, але його також можна знайти в живих виступах.

Скетч-комедія зазвичай включає в себе кілька виконавців, які грають різних персонажів і подають дотепні діалоги та фарсовий гумор.
Цей стиль імітує кліше та умовності будь-якого медіа-жанру, наприклад пародія на сцену з фільму.

Можна сказати, що пародії — це жартівливе переосмислення популярних фільмів і телешоу. Вони часто містять перебільшення та іронію, щоб висміяти оригінальний матеріал.
Це стиль стендапу, у якому комік фізично відігрує жарт. Цей стиль часто покладається на фізичний комізм і перебільшення, щоб зробити жарт більш кумедним. Його часто використовують, щоб додати візуальний елемент до комедії, щоб зробити її легшою для розуміння та більш цікавою.